Pingbacks

Pingback در وردپرس چیست؟

فهرست مطالب

Pingback در وردپرس چیست؟Pingback در وردپرس - به یک برچسب یا ذکر در اینستاگرام و فیس بوک فکر کنید. Pingback هر زمان که پست وبلاگ شما خوب است ، برچسب گذاری یا ذکر می شود ، به شما اطلاع می دهد. عملکرد اصلی Pingback شبیه هر دو است ، اما با کمی پیچ و تاب. بنابراین ، پینگ بک چیست؟ وردپرس pingback را به عنوان نوع خاصی از نظر تعریف می کند که هنگام لینک دادن به پست وبلاگ دیگری ایجاد می شود ، به شرطی که وبلاگ دیگر این ویژگی را فعال کند. به نحوه کار آن نگاهی بیندازید تا بهتر بفهمید پینگ بک چیست.

پینگ بک چگونه کار می کند؟

به خاطر داشته باشید که Pingback یک اعلان خودکار است. این تصویر در مورد دو وبلاگ نویس نحوه کار شما را توضیح می دهد - با این فرض که هر دو سایت وردپرس Pingback را فعال کرده اند.
  1. A یک پست می نویسد و به یک پست دیگر در وب سایت B پیوند می یابد .

  2. A پست را منتشر می کند.

  3. وردپرس به وب سایت B’s یک پیام باز ارسال می کند .

  4. سپس pingback در بخش نظرات پست پیوند داده شده نشان داده می شود. این یک ظاهر پینگ بک است:مثال pingback

گویی شما گفته اید: "سلام ، من فقط این صفحه را در پست خود پیوند دادم". همین! لطفا توجه داشته باشید که Pingback بومی پلتفرم وردپرس است. اگر می خواهید چنین عملیاتی را با سیستم عامل دیگری مانند Blogger انجام دهید ، باید از trackback استفاده کنید. با این حال ، برخلاف Pingback ، trackback به طور خودکار کار نمی کند. به این تصویر نگاهی بیندازید:
  1. A (کاربر وردپرس) یک پست می نویسد و می خواهد به یک پست خاص در وب سایت B (Blogger) پیوند دهد.

  2. A از پست B بازدید می کند و به دنبال URL پیگیری در اطراف بخش نظرات می گردد. به طور کلی اینگونه به نظر می رسد:URL پیگیری

  3. A URL پیگیری را کپی می کند و آن را در ویرایشگر بصری وردپرس قرار می دهد.

  4. A مقاله را منتشر می کند و باعث می شود Pingback در پست B ظاهر شود. به طور کلی اینگونه به نظر می رسد:مثال پیگیری

ظاهر فیزیکی Trackback کمی متفاوت است ، زیرا حاوی گزیده ای از مطالب است. شما همچنین باید از URL خاصی برای رهگیری استفاده کنید ، نه URL از نوار آدرس. غیر از این ، Pingback و trackback عملاً یکسان هستند.

پیکربندی Pingbacks وردپرس

برای استفاده از پینگ بک نیازی به مهارت فنی ندارید. در واقع ، شما ممکن است بدون اینکه بدانید ، به بسیاری از وبلاگ ها پینگ بک ارسال کرده اید. این اتفاق می افتد اگر هم وبلاگ شما و هم وبلاگی که پیوند داده اید اجازه این ویژگی را بدهند. اگر می خواهید کنترل بهتری در این مورد داشته باشید ، از تنظیمات زیر استفاده کنید:

غیرفعال کردن یا فعال کردن Pingback

به Setting > Discussion رفته و بسته به نیاز خود ، کادر فعال سازی را علامت بزنید یا علامت آن را بردارید. تنظیمات بحث در وردپرس برای امکان بازپرداخت وردپرس وقتی یک وبلاگ نویس دیگر بخواهد یک پینگ بک برای شما ارسال کند ، یک بار درخواست تأیید را برای شما ارسال می کند. برای مدیریت این ، فقط باید در بخش Discussion Settings به پایین پیمایش کنید و Comment Moderation > Moderation queue را پیدا کنید . شما می توانید هرگونه بازپرداخت را تأیید یا رد کنید. پس از تأیید ، بلاگر در صورت تمایل به ارسال بازخورد دیگر ، دیگر نیازی به تأیید شما ندارد. همه چیز خودکار است.

غیرفعال کردن خودپردازها

به اندازه کافی عجیب و غریب ، هر بار که به پست های خود پیوند می خورید ، درخواست تأیید را دریافت می کنید - که خود پینگ نامیده می شود. اگر شما نویسنده مشتاق هستید که به پست های قبلی خود زیاد مراجعه می کنید ، این واقعاً آزار دهنده است. اگرچه نیازی به کار نیست ، حل این مسئله بسیار آسان است. شما فقط نیاز به جایگزین URL کامل با پست شما مثل حلزون حرکت کردن . بگذارید بگوییم که ما می خواهیم به مقاله خودمان با عنوان " وردپرس چیست " پیوند دهیم. Pingback در وردپرس چیست با این کار دیگر نیازی به ارسال مجدد درخواست وجود ندارد. گاهی اوقات ویرایشگر بصری شما به طور خودکار URL کامل را برای شما دوباره می نویسد. با این حال ، تغییر به ویرایشگر HTML به سادگی مشکل را حل می کند. برای جلوگیری از این امر می توانید از پلاگین های خاصی مانند No Self Pings و Disabler نیز استفاده کنید. یا اگر با PHP آشنایی دارید ، این کد را در پرونده functions.php خود کپی کنید.
{code type=php}//remove pings to self
function no_self_ping( &$links ) {
$home = get_option( ‘home’ );
foreach ( $links as $l => $link )
if ( 0 === strpos( $link, $home ) )
unset($links[$l]);
}
add_action( ‘pre_ping’, ‘no_self_ping’ );{/code}
 

بنابراین ، آیا شما به این ویژگی نیاز دارید؟

Pingbacks می تواند ابزاری قدرتمند برای رشد وب سایت شما باشد. ممکن است خوانندگان از پست مربوط به کلیک کردن بر روی اشتراک خود را منجر شود - در آوردن بسیاری از جدید ترافیک . نظر خودکار همچنین می تواند تعامل شما را در جامعه وبلاگ نویسان افزایش دهد. با این حال ، نکته منفی این است که سایت شما می تواند هدف حملات مخرب و هرزنامه قرار گیرد. برای جلوگیری از چنین حملاتی ، ویژگی pingback را غیرفعال کنید یا با نصب پلاگین های مرتبط مانند Cloudflare و غیرفعال کردن XML-RPC ، محافظت بیشتری انجام دهید . خواه از pingback استفاده می کنید یا نه ، لطفاً آن را بی خطر بازی کنید!