Query چیست؟

Query چیست؟ توضیحات پایگاه داده

فهرست مطالب

Query چیست؟Query به معنای درخواست اطلاعات است. پس پرس و جو در برنامه نویسی رایانه چیست؟ ساده ، همان است - به جز اینکه اطلاعات از پایگاه داده بازیابی می شوند. این برای دستکاری داده ها مفید است - افزودن ، حذف و تغییر داده ها. به این ترتیب ما از این کلمه در مقاله استفاده خواهیم کرد. با این حال ، شما فقط "Query " تصادفی را تایپ نمی کنید. شما درخواست خود را بر اساس مجموعه ای از کد از پیش تعریف شده می نویسید ، بنابراین پایگاه داده شما دستورالعمل را می فهمد. ما از این کد به عنوان زبان جستجو استفاده می کنیم. استاندارد مدیریت پایگاه داده ، زبان جستجوی ساختار یافته (SQL) است. به یاد داشته باشید ، SQL با MySQL متفاوت است . اولی زبان پرس و جو است ، دومی نرم افزاری است که از این زبان استفاده می کند . اگرچه درست است که SQL محبوب ترین انتخاب در بین نرم افزارهای پایگاه داده است ، اما قطعاً تنها مورد نیست. چندین مورد دیگر AQL ، Datalog و DMX هستند. صرف نظر از این ، این زبانها ارتباط پایگاه داده را آسان می کنند.

پرس و جو چگونه کار می کند ؟

پرس و جو به همان روش کار می کند. این به کد استفاده شده در هر زبان جستجو معنی می دهد. خواه SQL باشد یا هر چیز دیگری ، هم کاربر و هم پایگاه داده می توانند همیشه اطلاعات را رد و بدل کنند به شرطی که با یک زبان صحبت کنند. اکنون ممکن است فکر کنید که قرار دادن یک پرس و جو تنها راه درخواست داده است. در واقع ، تعداد کمی از گزینه های نرم افزار پایگاه داده به شما امکان استفاده از روش های دیگر را می دهد. مشهورترین آنها:
 • استفاده از پارامترهای موجود این نرم افزار به طور پیش فرض لیستی از پارامترها را در فهرست خود قرار داده است. کاربران می توانند یکی را انتخاب کنند و سپس سیستم شما را برای تولید خروجی مطلوب راهنمایی می کند. آسان است ، اما انعطاف پذیر نیست و عملیات محدودی را ارائه می دهد.
 • پرسش به عنوان مثال این سیستم مجموعه ای از کد را با برخی مناطق خالی به شما نشان می دهد که در آن می توانید زمینه ها و مقادیر داده های خود را بنویسید و مشخص کنید.
 • زبان پرسش این همان چیزی است که ما در مورد آن صحبت کرده ایم. هر زمان که می خواهید داده ها را دستکاری کنید ، باید از ابتدا سوالات را بنویسید. این روش نیاز به درک زبان پرس و جو دارد که توسط نرم افزار پایگاه داده شما استفاده می شود. اگرچه پیچیده است اما به شما امکان کنترل کامل داده ها را می دهد.

نمونه هایی از یک پرس و جو

اکنون که اطلاعات کاملی در مورد س quالات داریم ، چرا سعی نمی کنید برخی از آنها را بنویسید؟ لطفا توجه داشته باشید که برای این تمرین ما از SQL استفاده می کنیم. منبع داده : شرکت کننده (نام جدول) بگذارید بگوییم شما برخی از داده ها را از یک نظرسنجی جمع آوری کرده اید. در زیر یک قطعه از اطلاعات شما آورده شده است.
شناسه نام جنسیت سن اشتغال
1 رضا مرد 17 دانشجو
2 ندا زن 26 بیکار
3 حسن مرد 34 معلم
4 لیلا زن 34 بیکار

عملیات

با SQL می توانید پرس و جوهای SQL SELECT یا SQL ACTION را بنویسید. همانطور که از نامش پیداست ، SQL SELECT به شما امکان می دهد قسمتهایی از داده خود را انتخاب کنید ، و SQL ACTION شما را قادر می سازد تا عملیات گرا مانند حذف و درج داده ، به روزرسانی مقادیر و ایجاد جداول جدید را انجام دهید. خوب ، پرس و جوهای  بلندتر از کلمات صحبت می کنند ، بیایید نگاهی بیندازیم:
 • فقط ستون های "نام" و "شغل" را از جدول "شرکت کننده" انتخاب کنید. Query SQL : نام SELECT ، شغل از شرکت کننده خروجی :
  نام اشتغال
  رضا دانشجو
  ندا بیکار
  حسن معلم
  لیلا بیکار
 • حذف داده ها از پاسخ دهندگان بیکار. Query SQL : حذف از شرکت کننده WHERE شغل = خروجی "بیکار" :
  شناسه نام جنسیت سن اشتغال
  1 رضا مرد 17 دانشجو
  3 حسن مرد 34 معلم

بسته شدن

برخی از عبارات SQL ، مانند جملات بالا ، گواهی محکم برای آنچه یک زبان جستجوگر می تواند انجام دهد ، است. به شما امکان می دهد با داده های خود به طور موثرتری برخورد کنید. تصور کنید اگر هزاران ردیف داده دارید. دستکاری در آنها سخت نیست. علاوه بر این ، بیشتر زبانهای پرسشی بصری هستند ، به این معنی که وقتی برخی از قوانین اساسی را درک کنید ، یادگیری آنها آسان است. بیایید دستمان را با پرس و جوهای پایگاه داده آلوده کنیم و مانند داده های مثبت با داده هایمان کنار بیاییم!