Schema چیست؟

Schema چیست؟ همه آنچه باید بدانید

فهرست مطالب

Schema چیست؟Schema یک واژگان معنایی است که می تواند به HTML سایت شما اضافه شود . به کلیه موتورهای جستجوی بزرگ - گوگل ، یاهو ، بینگ - کمک می کند تا اطلاعات دقیق محتوای وب سایت را درک و برجسته کنند. این می تواند به طور موثری از عملکرد موتورهای جستجو پشتیبانی کند زیرا هدف آن کمک به آنها برای خزیدن و فهرست بندی بهتر وب سایت ها است. درست است که موتورهای جستجو می توانند HTML را کاملاً بخوانند ، اما ممکن است در پردازش اطلاعات پیچیده تر مشکل داشته باشند. بنابراین ، برای سهولت کار موتورهای جستجو در هضم اطلاعات مهم محتوای خود ، می توانید بیشترین استفاده را از Schema ببرید - که به آن نشانه گذاری Schema  ، schema.org یا داده های ساختاریافته نیز می گویند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به خواندن ادامه دهید.

چرا باید از Schema استفاده کرد؟

هنگامی که به یک وب سایت اعمال می شود ، نشانه گذاری طرح توصیف مفصلی ایجاد می کند (که به عنوان یک قطعه غنی شناخته می شود ) ، که در نتایج جستجو ظاهر می شود. ممکن است شامل رتبه بندی ، بررسی ، قیمت یا سایر اطلاعاتی باشد که می خواهید برجسته کنید. اگرچه ساده به نظر می رسد ، اما می تواند بهترین همراه SEO (بهینه سازی موتور جستجو) شما باشد - روش هایی برای بهینه سازی سایت شما برای داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو. SEO بر افزایش کمیت و کیفیت ترافیک به وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک متمرکز است و نشانه گذاری طرح می تواند یکی از ابزارهای عالی برای انجام آن باشد. نشانه گذاری طرح زمینه زمینه محتوای شما را اضافه می کند. بنابراین ، با افزودن آن به قسمتهای خاصی از وب سایت شما ، موتور جستجو می تواند محتوای شما را در واقع شامل شود. این اطلاعات مربوط به محتوای شما را برجسته می کند. این باعث برجسته شدن محتوای شما و ترغیب مردم به بازدید از وب سایت شما خواهد شد. چطور؟ باز هم ، اگرچه موتورهای جستجو می توانند محتوای شما را تشخیص دهند ، اما آنها نمی توانند به طور کامل در مورد چه چیزی اطلاعاتی کسب کنند. بنابراین ، بیایید مثالی از گوگل بزنیم. موتور جستجوی گوگل برای هضم یک صفحه از داده های ساخت یافته ، در این حالت ، نشانه گذاری طرح ، استفاده می کند. نشانه گذاری طرح به عنوان منطقی عمل می کند که اطلاعات مربوط به یک صفحه را علامت گذاری می کند و محتوای صفحه را طبقه بندی می کند. به زبان ساده ، نشانه گذاری موتورهای جستجو را با یک زبان و منطق خاص فراهم می کند تا محتوا را کاملاً خزنده و نمایه کند. این الگوریتم را برای تعیین نحوه برخورد با محتوا راهنمایی می کند. در نتیجه ، به جای فقط یک توضیح متای ساده ، صفحات دارای Schema به طور معمول در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) به این شکل هستند.صفحه نتایج موتور جستجو که صفحات دارای طرح و برنامه بدون صفحه را نمایش می دهداین کار باعث می شود تا افراد در بین سایر گزینه ها سایت شما را ببینند و اطلاعاتی را که ارائه می دهید راحت تر ببینند. نگاهی به نتایج موتور جستجو برای عبارت کلیدی " Schindler's List Movie " بیندازید و یک نمونه از طرح در عمل را مشاهده خواهید کرد.علامت گذاری داده های ساختاری در عمل با عبارت کلیدی برای عبارت کلیدی "فیلم لیست شیندلر"آنچه در کادرها مشاهده می کنید همان کاری است که نشانه گذاری طرح واره انجام می دهد. این عناصر مهم فیلم را برجسته می کند. این اطلاعات به اطلاعات عمومی و همچنین زمینه فیلم و نحوه واکنش اکثر مردم نسبت به آن می پردازد. علاوه بر این ، رتبه بندی ارائه شده در زیر پیوند نیز همان چیزی است که نشانه گذاری طرح نشان می دهد. نمایش رتبه بندی در زیر پیوند ممکن است کلیک ها را افزایش دهد ، زیرا نشانگر نظرات مثبت مخاطب نسبت به فیلم است. اما ، اگر رتبه پایین باشد ، ممکن است نتیجه معکوس دهد زیرا مردم نمی خواهند بیشتر یاد بگیرند. بنابراین ، بر اساس آن از Schema استفاده کنید. اگر کاربر وردپرس هستید ، می توانید با استفاده از افزونه های خاصی مانند All In One Schema Rich Snippets (رایگان) و Schema Pro (حق بیمه) ، عملکرد نشانه گذاری داده های ساختاری را اعمال کنید ، به خصوص اگر نمی دانید چگونه با کد HTML برخورد کنید .

انواع نشانه گذاری Schema

به غیر از نمونه نشانه گذاری طرح ارائه شده در بالا ، گزینه های زیادی وجود دارد که ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشید اما به طور مکرر آنها را دیده اید. در اینجا 10 مورد معمول وجود دارد:

1. طرح / رتبه بندی / بررسی

بسیاری از افراد معمولاً قبل از تصمیم گیری درباره چیزی - خرید یک محصول یا محصول ، تماشای فیلم و غیره - به بررسی ها می پردازند - این نوع برنامه به آنها کمک می کند تا با ایجاد رتبه بندی یا بررسی مستقیم در SERP تصمیم گیری کنند.

2. طرح سازمان

نشانه گذاری طرح سازمان بر معرفی یک شرکت ، از جمله آرم رسمی ، اطلاعات تماس و مکان تأکید دارد. ب رای افرادی که می خواهند درباره یک م anسسه بیشتر بدانند ، بینش کمی ایجاد می کند.

3. طرح نشانه گذاری شخص

طرح نشانه گذاری شخص اطلاعات اساسی در مورد یک فرد را نشان می دهد ، مانند نام ، روز تولد ، تحصیلات ، اعضای خانواده ، موفقیت ها یا سایر اطلاعات مهم.

نمایه بیل گیتس با علامت گذاری داده های بازار شخص پشتیبانی می شود4. طرح ویدئو

نشانه گذاری طرح ویدئو به موتورهای جستجو ، مانند Google ، کمک می کند تا ویدیوها را در یک وب سایت خاص فهرست کند. همچنین به ویدیوی شما کمک می کند ، در کنار ویدیوهای YouTube ، در جستجوی ویدیوی Google ظاهر شود.

SERP با نشانه گذاری طرح ویدئو در عمل5. طرح رویداد

نشانه گذاری برنامه رویداد اطلاعات بیشتری را برای رویدادهای برنامه ریزی شده مانند تاریخ ، مکان و قیمت بلیط ارائه می دهد. این ممکن است با دادن اطلاعات اولیه لازم در مورد آن ، افراد را به سمت وقایع خاصی که در جستجوی آن هستند سوق دهد.

صفحه برنامه کنسرت های جان مایر دارای نشانه گذاری برنامه رویداد است6. طرح دستور العمل

یک دستورالعمل Schema Markup به آشپزی وب سایت ها کمک می کند تا محتوای خود را به عنوان یک قطعه غنی در SERP نشان دهند. این طرح می تواند به عناصر جداگانه دستور العمل برچسب گذاری کند ، بنابراین افراد می توانند آنها را با توجه به مواد تشکیل دهنده ، زمان پخت و غیره جستجو کنند. همچنین به آنها کمک می کند قبل از کلیک روی دستور العمل ، نتیجه را ارزیابی کنند.

صفحه دستور Aglio Olio با نشانه گذاری طرح دستورالعمل تهیه شده است7. طرح تجاری محلی

این برای یک کسب و کار فیزیکی یا شعبه خاصی از سازمان ، به عنوان مثال ، رستوران ها ، بیمارستان ها و غیره بسیار مناسب است. این نشانه گذاری کسب و کار محلی به مشتریان کمک می کند تا مکان شرکت و سایر اطلاعات مانند آدرس ، ساعات کار ، اطلاعات تماس و غیره را پیدا کنند. بانک HSBC دارای علامت گذاری داده های مشاغل محلی است که می تواند پیش نمایش کلیه شعب بانک در سنگاپور را انجام دهد

8. طرح و پیشنهاد محصول

علامت گذاری های محصول و پیشنهادات اطلاعات خاصی از محصول را ارائه می دهند ، مانند قیمت و وضعیت در دسترس بودن. آنها معمولاً برای فروش کالای خاص یا خدماتی استفاده می شوند. این نشانه گذاری های Schema می تواند به برجسته سازی محصول نسبت به رقبایی که از Schema استفاده نمی کنند کمک کند و همچنین به مردم امکان مقایسه آسان آنها را می دهد. با این حال ، نشانه گذاری های مختلفی می تواند وجود داشته باشد. نشانه گذاری محصول فقط به ویژگی نام نیاز دارد:صفحه لباس آمازون آمریكایی با علامت گذاری داده های محصول طراحی شده است در حالی که ، مارک پیشنهادی به قیمت و خصوصیات ارز قیمت نیز نیاز دارد:صفحه uniqlo دارای نشانه گذاری طرح پیشنهادی است

9. Breadcrumbs

Breadcrumbs Markup طرحی است که پیوندهای مسیر منتهی به صفحه فعلی را برجسته می کند. این به کاربران کمک می کند تا مکان خود را در یک وب سایت مشاهده کنند و به کاهش نرخ پرش کمک می کند.

سایت lifewire با علامت گذاری طرح آرد سوخاری مجهز شده است10. طرح واره مقاله

Schema Article Markup درک مطالب مورد تاکید در عنوان ، زمان انتشار ، یک تصویر برجسته و حتی گاهی اوقات یک فیلم را برای موتورهای جستجو آسان می کند. انواع مختلفی از نشانه گذاری طرح مقاله برای انواع مختلف مقاله ، مانند اخبار ، فناوری ، پست های وبلاگ و غیره وجود دارد. صفحه وال استریت ژورنال دارای نشانه گذاری طرحواره مقاله است که در SERP نشان داده شده استصرف نظر از این ده نوع نشانه گذاری Schema ، هنوز انواع مختلفی وجود دارد. می توانید لیست کامل را در سایت schema.org پیدا کنید .

نتیجه

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، نشانه گذاری Schema داده های ساختاری است که برای HTML محتوای یک وب سایت اعمال می شود تا دقیقاً تعریف کند که چیست و چگونه باید آن را در SERP دسته بندی و مشاهده کرد. این می تواند روند موتورهای جستجو برای خزیدن و نمایه سازی صفحات سایت شما و ارائه مستقیم آنها در صفحات نتیجه موتور جستجو را افزایش دهد. اینها مزایای اصلی نشانه گذاری طرح در بالا است:
  • به موتورهای جستجو کمک می کند تا اطلاعات مهم محتوای شما را علامت گذاری کنند
  • این می تواند عناصر بصری و جزئیات مهم محتوای شما را در SERP پیش نمایش کند
  • این به طور موثر خواننده هدف شما را به بازدید از سایت شما تحریک می کند
  • این باعث افزایش بازدید سایت و رتبه کلی SEO شما می شود
ببینید چگونه Schema می تواند به طور موثر برای سایت شما مفید باشد؟ بنابراین ، مهم نیست که سایت شما در مورد چه موضوعی است ، شما باید شروع به استفاده از آن با محتوای خود کنید تا به آن کمک کند تا در میان رقبای خود برجسته شود!