URL وردپرس خود را چگونه تغییر دهیم

فهرست مطالب

URL وردپرس خود را لازم است تغییر دهید؟ خواه از HTTP به HTTPs منتقل شوید ، نام دامنه خود را تغییر دهید ، از سرور محلی به سایت زنده مهاجرت کنید یا به یک زیر دامنه منتقل شوید ، باید بدانید که چگونه URL سایت وردپرس خود را تغییر دهید. آدرس وردپرس و آدرس سایت زمینه های بسیار مهمی هستند زیرا به آدرس وب سایت شما در اینترنت و محل پرونده های وب سایت شما اشاره می کنند. در این مقاله ، ما چهار روش مختلف برای به راحتی تغییر URL آدرس سایت وردپرس شما (گام به گام) به اشتراک خواهیم گذاشت.

چرا URL های سایت وردپرس را تغییر دهیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما نیاز به تغییر URL وردپرس دارید یا می خواهید آن را تغییر دهید. مثلا:
  • هنگام انتقال WordPress از سرور محلی به سایت زنده ، ممکن است لازم باشد URL های سایت را به روز کنید .
  • اگر سایت وردپرس خود را به یک نام دامنه جدید منتقل کرده اید ، پس باید URL های سایت را تغییر دهید تا تغییر را منعکس کند.
  • اگر وردپرس را به دایرکتوری دیگری مانند حذف / wordpress / از url url وردپرس منتقل می کنید .
  • هنگام انتقال WordPress از HTTP به HTTP نیز باید آن را تغییر دهید .
به غیر از این ، اگر خطای تغییر مسیر در وردپرس بیش از حد مشاهده می کنید یا هنگام عیب یابی خطای دیگری از وردپرس ، ممکن است لازم باشد تنظیمات آدرس وردپرس را تغییر دهید .

آدرس وردپرس در مقابل آدرس سایت

هنگام تغییر URL سایت وردپرس ، باید دو تنظیم جداگانه را به روز کنید: آدرس وردپرس و آدرس سایت. این ممکن است برای بسیاری از مبتدیان گیج کننده باشد زیرا آنها نمی دانند تفاوت این دو تنظیم چیست. آدرس وردپرس (URL) شما آدرسی است که در آن پرونده ها و پوشه های وردپرس از جمله صفحات سرپرست ، پرونده های رسانه ای ، پلاگین ها ، تم ها و غیره ذخیره می شوند. آدرس سایت (URL) شما در وردپرس بخشی است که وب سایت شما با آن روبرو است. این همان چیزی است که بازدید کنندگان شما برای رسیدن به وب سایت شما تایپ می کنند. این نیز پیوندی است که شما روی کارت ویزیت خود قرار داده اید. برای اکثر کاربران ، آدرس وردپرس و آدرس URL سایت دقیقاً همان پیوند است. با این حال در برخی موارد ، شرکت های بزرگ ممکن است سایت وردپرس خود را در سرور دیگری میزبانی کنند زیرا وب سایت سازمانی آنها برنامه های کاربردی بسیار دیگری دارد و آنها می خواهند محل میزبانی هر برنامه را جدا کنند. اما برای اکثر کاربران ، این دو URL وردپرس باید یکسان بمانند. با این اوصاف ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه URL های سایت وردپرس را به راحتی تغییر دهیم. ما روش های زیر را به شما نشان خواهیم داد ، و شما می توانید یکی از روش های مناسب شما را انتخاب کنید.
  • URL های سایت وردپرس را از منطقه مدیر تغییر دهید
  • URL های سایت وردپرس را با استفاده از فایل توابع.php تغییر دهید
  • URL های سایت وردپرس را با استفاده از فایل wp-config.php تغییر دهید
  • URL های سایت وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin در پایگاه داده تغییر دهید
آماده؟ بیایید شروع کنیم.

روش 1. URL های سایت WordPress را از Admin Area تغییر دهید

این روش ساده ترین روش است. اگر می توانید از قبل به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، توصیه می کنیم از این روش استفاده کنید. به سادگی وارد وب سایت وردپرس خود شوید و به Settings » General بروید . از اینجا می توانید URL های سایت وردپرس را در گزینه های "آدرس وردپرس" و "آدرس سایت" تغییر دهید. URL های سایت وردپرس را در قسمت مدیر تغییر دهید آدرس وردپرس و آدرس سایت معمولاً همان آدرس هستند. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه "ذخیره تغییرات" کلیک کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید همه چیز درست کار می کند.

روش 2. URL های سایت وردپرس را با استفاده از File توابع.php تغییر دهید

این روش برای کاربرانی که نمی توانند به قسمت مدیریت وب سایت وردپرس خود دسترسی پیدا کنند ، توصیه می شود. به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا از سی پنل به سایت وردپرس خود متصل شوید و به / wp-content / themes / your-theme-folder / بروید . فایل توابع وردپرس را ویرایش کنید از اینجا باید فایل functions.php را پیدا کرده و با استفاده از یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit آن را ویرایش کنید. بعد ، باید کد زیر را در پایین اضافه کنید:
update_option( 'siteurl', 'https://example.com' );
update_option( 'home', 'https://example.com' );
فراموش نکنید که https://example.com را با URL های سایت خود جایگزین کنید. اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و فایل را با استفاده از FTP به میزبانی وب سایت خود بارگذاری کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید همه چیز به حالت عادی برگشته است. مزیت این روش این است که URL های سایت را در پایگاه داده به روز می کند. وردپرس هر بار که فایل توابع شما بارگیری می شود ، گزینه پایگاه داده را برای URL های سایت به روز می کند. هنگامی که همه چیز به حالت عادی بازگشت ، فراموش نکنید که دو خط کد را از پرونده توابع وردپرس خود حذف کنید.

روش 3. URL های سایت وردپرس را با استفاده از پرونده wp-config.php تغییر دهید

این روش فقط درصورتی توصیه می شود که مطمئن نیستید کدام قالب وردپرس را باید ویرایش کنید یا نمی توانید فایل functions.php را پیدا کنید. برای این روش ، شما URL های سایت را به پرونده پیکربندی وردپرس خود با نام wp-config.php اضافه می کنید. این فایل در پوشه اصلی وب سایت شما قرار دارد و شامل تنظیمات مهم وردپرس است. به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت خود متصل شوید و فایل wp-config را ویرایش کنید . باید کد زیر را دقیقاً بالای خطی اضافه کنید که می گوید: "این همه ، ویرایش را متوقف کنید!" چاپ و نشر مبارک .
define( 'WP_HOME', 'https://example.com' );
define( 'WP_SITEURL', 'https://example.com' );
فراموش نکنید که https://example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و دوباره در سرور خود بارگذاری کنید. پس از آن ، به وب سایت خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید همه چیز خوب کار می کند.

روش 4. URL های سایت وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin در پایگاه داده تغییر دهید

روش دیگر برای به روزرسانی URL سایت وردپرس تغییر مستقیم آنها در پایگاه داده وردپرس است. ابتدا باید یک نسخه پشتیبان از پایگاه داده وردپرس تهیه کنید . این مرحله واقعاً مهم است و به شما کمک خواهد کرد در صورت بروز هرگونه مشکل ، تغییرات پایگاه داده را لغو کنید. پس از آن ، باید به داشبورد حساب میزبانی وب خود بروید و بر روی نماد phpMyAdmin در بخش پایگاه داده کلیک کنید. برنامه phpMyAdmin راه اندازی می شود که یک رابط تحت وب برای ویرایش پایگاه داده های MySQL فراهم می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، در داخل رابط phpMyAdmin ، باید از ستون سمت چپ روی پایگاه داده وردپرس خود کلیک کنید. این برنامه اکنون جداول درون پایگاه داده وردپرس شما را نمایش می دهد. جدول گزینه ها را ویرایش کنید بعد ، باید به پایین به جدول گزینه ها بروید. به طور پیش فرض پیشوند پایگاه داده wp_ است اما از آنجا که می توانید پیشوند پایگاه داده وردپرس را تغییر دهید ، ممکن است تصویر صفحه شما پیشوند دیگری داشته باشد. PhpMyAdmin اکنون ردیف های داخل جدول گزینه ها را نمایش می دهد. شما باید ردیف هایی را انتخاب کنید که option_name در سایت و صفحه اصلی باشد. مقادیر سایت و سایت را ویرایش کنید بعد ، بر روی نماد مداد در سمت چپ کلیک کنید تا هر سطر را ویرایش کنید و قسمت option_value را به URL سایت جدید تغییر دهید. پس از آن ، بر روی دکمه کوچک Go در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا تغییرات پایگاه داده شما ذخیره شود. گزینه_ گزینه را ویرایش کنید اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا همه چیز خوب کار می کند یا خیر. چرا قسمتهای آدرس وردپرس و آدرس سایت من خاکستری شده اند؟ اگر آدرس وردپرس (URL) در صفحه تنظیمات قسمت سرپرست شما خاکستری شده باشد ، به این معنی است که URL ها در فایل wp-config.php کدگذاری شده اند. URL آدرس وردپرس Greyed Out برای تغییر URL وردپرس خود ، باید در مقاله ما روش 3 را دنبال کنید تا فایل wp-config.php را ویرایش کنید و URL را بر اساس آن تغییر دهید. چگونه وردپرس را پس از تغییر آدرس url در تنظیمات بازیابی کنیم؟ گاهی اوقات کاربران غیرتکنیکی می توانند به طور تصادفی URL وردپرس و تنظیمات آدرس سایت را از قسمت مدیر وردپرس تغییر دهند. برای بازیابی از آن ، باید راهنمای ما را در بالا دنبال کنید تا URL های وردپرس را با استفاده از توابع.php ، wp-config یا پایگاه داده تغییر دهید. آیا افزونه URL تغییر وردپرس وجود دارد که بتواند URL ها را در تمام پست های وبلاگ ، صفحات و سایر حوزه های محتوای به روز کند. بله ، شما می توانید از پلاگین Velvet Blues Update URLs یا پلاگین Better Search Replace استفاده کنید. هنگامی که URL وردپرس خود را تغییر می دهید ، به روشی برای به روزرسانی انبوه پیوندها از طریق پست ها ، صفحات و سایر مناطق موجود در پایگاه داده خود نیاز خواهید داشت. افزونه های فوق العاده باعث صرفه جویی در وقت می شوند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی URL های سایت وردپرس را تغییر دهید.