WHM-چیست؟

WHM چیست؟ معرفی

فهرست مطالب

WHM-چیست؟WHM (مدیر میزبان وب) داشبورد کنترلی است که به کاربر امکان مدیریت چندین سایت مبتنی بر cPanel را می دهد. در این مقاله ، شما می خواهید یاد بگیرید که چرا باید از WHM استفاده کنید و چگونه می تواند در مدیریت وب سایت ها مفید باشد.

چرا از WHM (مدیر میزبان وب) استفاده کنیم؟

اینها نکات کلیدی است که چرا باید از WHM برای مدیریت چندین وب سایت استفاده کنید:
  1. امنیت بالاتر برای سایت ها . cPanel متفاوت برای هر سایت به این معنی است که اگر یک دامنه هک شود ، سایر دامنه ها تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت ، بنابراین امنیت آنها بیشتر می شود.
  2. مدیریت بهتر . شما این قدرت را دارید که تمام فعالیت های وب سایت های خود را کنترل کنید و به راحتی بین cPanels پرش کنید. WHM همچنین به شما امکان می دهد پهنای باند و فضای دیسک هر حساب را تنظیم کنید.
  3. فروش مجدد هاست . با ایجاد حساب های cPanel جدید که افراد می توانند خریداری کنند می توانید از میزبانی خود درآمد کسب کنید .
  4. cPanels منحصر به فرد برای مارک تجاری . برای اهداف فروش مجدد ، رابط WHM می تواند تغییر دهد تا نشان دهنده نام تجاری شما باشد.

WHM چه کاری انجام می دهد؟

صفحه اصلی WHMدر اینجا برخی از توابع اصلی شما می توانید با WHM انجام دهید:

ایجاد ، حذف یا تعلیق حساب ها

ایجاد حساب cPanel جدید با WHMWHM به شما امکان می دهد چندین حساب cPanel اضافه کنید و برای هر یک از آنها صفحه پیش فرض تعیین کنید. برای انجام این کار ، به توابع حساب بروید و تمام اطلاعات از جمله جزئیات دامنه ، تنظیمات DNS و گزینه های مسیریابی نامه را پر کنید. سپس ، ایجاد را کلیک کنید . علاوه بر این ، اگر یکی از مشتریان شما توافق نامه را نقض کند یا اعتبار حساب او منقضی شده باشد ، می توانید با رفتن به فهرست فهرست حساب ها ، آن را حذف یا تعلیق کنید .

سرورهای مانیتورینگ

کلیه فعالیتهای موجود در سرور شما از طریق WHM قابل پیگیری است. به عنوان مثال ، Process Manager وجود دارد که تمام مراحل در حال اجرا را در سرور ثبت می کند. ثانیا ، با مدیر سرویس ، مالک می تواند خدمات و فعالیت های پیشین خود را مدیریت کند. نکته آخر اینکه ، استفاده از دیسک فعلی در مورد فضای ذخیره سازی باقیمانده و کاربرد آن به شما اطلاع می دهد.

چندین بسته میزبانی را تنظیم کنید

شما به عنوان مالک حساب WHM ، می توانید تصمیم بگیرید که چگونه فضای ذخیره سازی را تقسیم کنید. این امر زمانی مفید است که بخواهید بسته های میزبانی متنوعی را با قیمت های مختلف تهیه کنید. آنچه عالی است این است که شما قادر هستید به راحتی دامنه موجود را بدون نیاز به جابجایی همه پرونده ها ارتقا دهید.

انتقال پرونده ها

فقط در صورتی که مشتری جدید شما وب سایت خود را در مکان دیگری ایجاد کرده باشد ، می توانید پرونده ها را از سرور از راه دور به میزبان خود منتقل کنید.

مارک نمایندگی فروش خود را سفارشی کنید

WHM به شما امکان می دهد مارک فروش مجدد خود را سفارشی کنیدممکن است بخواهید سرور شما منحصر به فرد باشد حتی اگر آن را از شرکت میزبان اصلی فروخته اید. با WHM ، شما می توانید آرم ، پیوندهای اسناد ، سبک cPanel و نمایه عمومی شرکت خود را داشته باشید. این تنظیمات را می توان در تب cPanel -> Customization یافت .

مدیر ارائه دهنده بازار

این ویژگی به شما امکان می دهد محصولاتی را که مشتریان ممکن است از طریق cPanel خریداری کنند ، مانند قرارداد چند ساله SSL یا ارتقا package بسته ، مدیریت و نمایش دهید.

مدیریت گواهینامه های SSL

اگر نمایندگی فروش دارید ، مشتریان انتظار دارند که میزبانی شما هر آنچه را که لازم دارند از جمله SSL داشته باشد. خوشبختانه ، ویژگی نصب و مدیریت آن را در برگه SSL / TLS پیدا خواهید کرد .

cPHulk را برای افزایش امنیت فعال کنید

cPHulk محافظت برای همه cPanelsروشن کردن cPHulk با محدود کردن دسترسی که به cPanel منتقل می شود ، از همه دامنه ها در برابر حملات خارجی محافظت می کند.

پشتیبان گیری و بازیابی پرونده

می توانید پشتیبان گیری خودکار را فعال کنید تا در یک یا همه حساب های سرور خود اجرا شود. سپس داده ها در حافظه از راه دور مانند Google Drive ، WebDAV و غیره بارگذاری می شوند . تنظیمات پشتیبان ، در کنار ویژگی های بازیابی ، در تب Backup قرار دارند .

CMS را برای کاربران cPanel فراهم کنید

پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند سیستم مدیریت محتوا را به انتخاب خود نصب کنند ، گزینه های مختلفی را ارائه دهید . این عملکرد را می توان در زیر مدیریت نرم افزار سایت cPAddons فعال کرد .

پلاگین های cPanel

cPanel با افزونه هایی مانند Munin (مانیتور سرور) ، ClamAV (محافظت در برابر ویروس) و Solr (نمایه سازی متن) سازگار است و اگر برخی از آنها را برای مشتریان خود مفید می دانید ، می توانید آنها را از طریق منوی Manage Plugins اضافه کنید.

نتیجه

WHM ابزاری قدرتمند برای مدیریت همزمان چندین وب سایت است. علاوه بر این ، WHM فروش مجدد میزبانی را امکان پذیر می کند. برای این منظور ، ویژگیهای WHM زیادی وجود دارد که شما را قادر می سازد کنترل کاملی بر مدیریت چند سایت داشته باشید. امیدوارم ، اکنون درک بهتری از WHM و نحوه استفاده از آن برای مدیریت وب سایت ها داشته باشید.